Czyste Powietrze o podwyższonym stopniu dofinansowania

Szanowni Państwo,

W środę, 21.10, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uruchomił nabór wniosków w części 2 Programu „Czyste Powietrze” – te dofinansowania są przeznaczone dla Beneficjentów, których dochody nie przekraczają odpowiednio 1960 zł (dla gospodarstw jednoosobowych) oraz 1400 zł (dla gospodarstw, gdzie mieszka więcej niż 1 osoba). Maksymalna kwota, którą można uzyskać w tej części Programu, wynosi 37 tysięcy złotych. Więcej informacji: https://www.wfos.krakow.pl/zmiany-w-programie-priorytetowym-czyste-powietrze-czesc-2/

Aby dostać wyższą dotację, na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne jest zaświadczenie o dochodach. Zaświadczenia o dochodach będą wydawane na podstawie żądań składanych przez osoby zainteresowane aplikowaniem w drugiej części programu o uzyskanie podwyższonej bezzwrotnej dotacji. Żądanie można złożyć osobiście, przesłać pocztą lub przez platformę ePUAP.

 

O wydanie zaświadczenia należy się zwrócić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS) w Zielonkach ul. Galicyjska 17

Szczegółowe informacje nt. Programu znajdują się na Portalu Beneficjenta: https://portal.wfos.krakow.pl/

Ulotka Programu Priorytetowego Czyste Powietrze:

https://czystepowietrze.gov.pl/wp-content/uploads/2020/10/CZP-Ulotka-A5-Pa%C5%BAdziernik-2020.pdf

doradztwo w ramach programu Czyste Powietrze prowadzą ekodoradcy:

Adrian Baran – Ekodoradca, mail: adrian.baran@zielonki.pl, tel. 12 285 08 50 w. 310.

Grzegorz Pikul – Główny Ekodoradca, mail: grzegorz.pikul@zielonki.pl, tel. 12 285 08 50 w.315

Przypominamy, że w Małopolsce obowiązuje uchwała antysmogowa, obowiązuje więc całkowity zakaz ogrzewania domów mułami, flotami węglowymi i węglem, który zawiera powyżej 15 proc. drobnego ziarna, jak też drewnem sezonowanym krócej niż dwa lata. Do końca 2022 roku wszystkie bezklasowe piece na węgiel oraz pierwszej i drugiej klasy muszą zostać wymienione.