logo kdrZ obowiązku ponoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Zielonki od 1 marca zwolnione będzie trzecie i każde kolejne dziecko w rodzinie, zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Zielonki nr XIV/3/2016 z dnia 4 lutego 2016 roku. Celem tego zwolnienia jest wsparcie rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny, w momencie wydania uchwały takich rodzin w naszej gminie było 262.


Na uchwalenie zniżki pozwoliła gminom zmiana Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 11 września 2015 roku. Zwolnienie z opłaty będzie przysługiwać zgodnie z Ustawą w przypadku rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, które zobowiązały się do selektywnej zbiórki odpadów. Karta Dużej Rodziny dla rodzin z co najmniej trójką dzieci wydawana jest bezpłatnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach.
Aby otrzymać zniżkę konieczna będzie zmiana deklaracji. Wzór formularza można pobrać ze strony eko.zielonki.pl, formalności można również załatwić w referacie gospodarki komunalnej UG Zielonki przy ul. Krakowskie Przedmieście 116, ew. pytania prosimy kierować pod nr tel. 12 2850 850 w. 316.

OZE BDB

 

oze2

ulotka obwarzanek jpg

podmioty odbierajace odpady komunalne LOGO

szambo

edukacja ekologiczna

badzmy razem

wfosigw3

baner www monitoring powiatrza

Statystyki

Odsłon artykułów:
425478