W sobotę 25 kwietnia Punkty Selektywnego Odbioru Odpadów w gminie Zielonki w Węgrzcach i Zielonkach zostaną ponownie otwarte, po ponad miesięcznym zamknięciu z powodu epidemii koronawirusa. Przypominamy, że punkty, czynne w sobotę od 10.00 do 18.00, są zlokalizowane: w Węgrzcach przy ul. B5 na terenie przy boisku sportowym i w Zielonkach przy ul. Krakowskie Przedmieście na granicy z Trojanowicami (obok sklepu Lewiatan). Prosimy mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności, pamiętanie m.in. o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu.
 
Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym dniu wielu mieszkańców może przyjechać oddać odpady, w związku z tym podajemy kilka istotnych informacji w celu usprawnienia obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno Państwu, jak i osobom pracującym w PSZOK-ach:
 
1. prosimy o przywożenie odpadów w workach;
 
2. prosimy o ustawianie oczekujących samochodów do prawej krawędzi drogi, tak aby umożliwić wyjazd tym, którzy już zostali obsłużeni (dotyczy szczególnie punktu PSZOK w Zielonkach/Trojanowicach);
 
3. mieszkańcy będą wpuszczani pojedynczo, w celu zachowania środków ostrożności w związku z epidemią;
 
4. w punkcie należy samodzielnie załadować worki do wskazanego kontenera.
 
Przypominamy, że odpady są odbierane na podstawie Karty Mieszkańca do punktu PSZOK.
 
Informujemy też, iż podjęliśmy kroki w celu otwarcia punktów PSZOK dodatkowo w jeden dzień w tygodniu. Na działanie punktu ma jednak wpływ wiele czynników, między innymi dostępność pracowników, jak i zdolność logistyczna firm wywożących odpady do opróżniania kontenerów na bieżąco.
 
AKTUALIZACJA: Ze względu na możliwości logistyczne firm wywożących odpady do opróżniania kontenerów na bieżąco nie udało się uruchomić dodatkowego dnia otwarcia PSZOK.
 
Będziemy informować Państwa na bieżąco, równocześnie prosimy o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość w tej nadzwyczajnej sytuacji.

W czasie epidemii, aby minimalizować ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, używamy środków zapobiegawczych takich jak jednorazowe rękawiczki i maseczki, np.  w miejscu pracy, komunikacji publicznej lub w trakcie zakupów. Pamiętajmy! Jednorazowe rękawiczki oraz maseczki należy wyrzucać do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Nie wrzucajmy ich do żółtego pojemnika czy worka na odpady z metali i tworzyw sztucznych, kanalizacji itd. Czas pandemii nie zwalnia nas z obowiązku dbania o środowisko.

kompostowanie2Szanowni Państwo,
Zamknięcie z powodu epidemii koronawirusa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w gminie Zielonki zrodziło pytanie, co zrobić ze skoszoną trawą. Pragniemy zaapelować do Państwa o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Najważniejsze w tym czasie jest zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, dlatego zapadają decyzje mające na celu ograniczanie bezpośrednich kontaktów oraz potencjalnych skupisk ludzkich. W kontekście sytuacji zagrożenia zdrowia i życia koszenie trawnika schodzi na plan dalszy, tym bardziej, że okres wegetacji roślin dopiero się zaczyna.
Sytuacja, kiedy w większości zostajemy w domu i mamy więcej czasu staje się też okazją do tego, by zwolnić, zatroszczyć się o bliskich, a może i przy okazji wdrożyć zachowania proekologiczne. Bardzo wielu mieszkańców naszej gminy ma już przydomowe kompostowniki, do wzięcia z nich przykładu zachęcamy. Dla chętnych udostępniamy instrukcję: link.
Jeśli mimo wszystko nie zdecydują się Państwo na kompostowanie prosimy o przechowanie tych odpadów do czasu otwarcia punktów. Miejmy nadzieję, że stanie się to najszybciej jak to będzie możliwe. O terminach będziemy Państwa informować.

Przypominamy, że po sezonie zimowym już od 7 marca w każdą sobotę w godzinach 10.00-18.00 wznawiają działalność punkty PSZOK.  Aby oddać odpady w Punkcie PSZOK należy mieć ze sobą kartę do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, która jest potwierdzeniem wnoszenia opłaty za śmieci w naszej gminie. Punkty są zlokalizowane: w Węgrzcach przy ul. B5 na terenie przy boisku sportowym i w Zielonkach przy ul. Krakowskie Przedmieście na granicy z Trojanowicami (obok sklepu Lewiatan, wjazd przed przystankiem autobusowym). Punkty prowadzone są przez Gminę Zielonki. Informacje: Referat Niskiej Emisji i Odpadów, telefon: 12 2850850 w. 313.

Od 9 marca rozpoczyna się akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych w gminie Zielonki. Szczegółowy harmonogram w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej: Punkty PSZOK otwarte od 7 marca, odbiór odpadów wielkogabarytowych od 9 do 28 marca

5pojemnikow

oze2

ekointerwencja

ulotka obwarzanek jpg

smieciarka

szambo

badzmy razem

wfosigw3

baner www monitoring powiatrza

Statystyki

Odsłon artykułów:
519945