instalacja paneli smoglabMieszkańcy stolicy Małopolski mają kolejną alternatywę dla drogiej energii z węgla. Grupa krakowian założyła spółdzielnię, która będzie zajmować się produkcją prądu za pomocą fotowoltaiki. Może ona pomóc tym, którzy boją się dużych nakładów na kupno paneli. Twórcy Krakowskiej Elektrowni Społecznej zachęcają do dołączenia również mieszkańców bloków.

Czytaj więcej: Instalacja paneli za darmo, a potem tani prąd? Powstała Krakowska Elektrownia Społeczna

Orange Polska wesprze program Czyste PowietrzeW Warszawie odbyło się pierwsze polsko-francuskie Forum Przemysłu Przyszłości zorganizowanego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. Jednym  wydarzeń podczas forum była wspólna deklaracja dot. czystego powietrza podpisana pomiędzy administracją RP, a firmą Orange Polska, w zakresie wsparcia programu Czyste Powietrze.

Sygnatariuszami deklaracji o współpracy na rzecz zielonej transformacji i rozwiązań cyfrowych dla klimatu i czystego powietrza są: Minister Rozwoju, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Orange Polska S.A.
Dzięki podpisaniu dokumentu możliwe będzie rozpoczęcie pilotażowego projektu monitorowania jakości powietrza w szkołach. Uczestnikom projektu operator dostarczy systemy oparte o platformę zarządzania usługami Smart City: czujniki jakości powietrza i oprogramowanie do monitorowania jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz szkoły. Dodatkowo, Fundacja Orange włączy do swoich programów zagadnienia związane z edukacją ekologiczną. Ponadto operator będzie wspierać zieloną transformację w Polsce i Program Czystego Powietrza również poprzez rozwój inteligentnych rozwiązań cyfrowych.

pomysl na biznesNa odnawialne źródła energii jest coraz większy popyt. Nie tylko ze względu na ekologię, ale również, a czasem może nawet przede wszystkim ze względu na spore oszczędności. Duży popyt jest przede wszystkim na kolektory słoneczne oraz na panele fotowoltaiczne. Wykorzystują one energię prosto ze słońca i zamieniają ją na energię cieplną oraz elektryczną. Oba typy instalacji są dosyć do siebie podobne. Montuje się w formie paneli na dachu lub na posesji. Muszą być one skierowane pod odpowiednim kątem i jak najbardziej na południe. Montując panele słoneczne trzeba zadbać o to, by były one na wolnej przestrzeni i aby nic ich nie zasłaniało. Korony wysokich drzew mogą bowiem mocno obniżać ich sprawność i wydajność. Panele fotowoltaiczne i kolektory to rozwiązania, które przynoszą spore i długoterminowe oszczędności. Nawet, jeśli inwestycja jest w pierwszej fazie dosyć kosztowna, dosyć szybko się zwraca i przynosi realne oszczędności, a w dalszym czasie także zyski.

Czytaj więcej: Pomysł na biznes 2020 – energia odnawialna

5pojemnikow

oze2

ekointerwencja

ulotka obwarzanek jpg

smieciarka

szambo

badzmy razem

wfosigw3

baner www monitoring powiatrza

Statystyki

Odsłon artykułów:
519997