ochrona powietrza 2Urząd Gminy Zielonki informuje, że w dalszym ciągu trwa nabór wniosków, deklaracji na dotację do wymiany pieca węglowego na gazowy w ramach programu „Ograniczenie niskiej emisji w Gminie Zielonki” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa małopolskiego na lata 2014-2020.
W ramach Programu można uzyskać do 8 000,00 zł na likwidację starej kotłowni oraz zakup i montaż nowego pieca gazowego oraz do 6 000,00 zł na modernizację instalacji.  Warunkiem uzyskania dotacji jest otrzymanie pozytywnej oceny energetycznej budynku.  Ocena energetyczna jest wykonywana po złożeniu przez mieszkańca deklaracji udziału w Programie (pobierz). Deklaracje można składać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Zielonki lub przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 285 08 50 wew. 317

wymiana piecowW piątek 31 sierpnia kończy się okres przyjmowania zgłoszeń na oceny energetyczne budynków na rok 2018 konieczne do wymiany pieców na paliwo stałe na kotły gazowe (więcej o projekcie: link). Wszystkich zainteresowanych wymianą pieców na paliwo stałe na nowe kotły gazowe prosimy o złożenie wniosku w terminie do 31 sierpnia do godz. 13.00 w referacie Gospodarki Komunalnej UG Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 116 (wypełnioną ankietę można też przesłać mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).  Zgłoszenie zainteresowania w tym terminie umożliwi wykonanie oceny energetycznej jeszcze we wrześniu 2018 r. W załączeniu druk ankiety: pobierz.

piece1UlotkaNmpiece2UlotkaNmNabór wniosków dla mieszkańców, którzy chcą wymienić swoje stare piece stale trwa.
Właściciele budynków mieszkalnych na terenie gminy Zielonki mogą otrzymać nawet do 14 tys. zł na zmianę sposobu ogrzewania, w tym wymianę starego kotła węglowego na ekologiczny do 8 tys. zł oraz do 6 tys. zł na wymianę instalacji w ramach ZIT.

Krok po kroku - co należy zrobić (w rozwinięciu wiadomości):

Czytaj więcej: Wymiana pieców – krok po kroku

24 sierpnia 2017 r. Gmina Zielonki podpisała umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego o dofinansowanie projektu ,,Ograniczenie niskiej emisji w gminie Zielonki’’ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 2 842 900,00 zł Instytucja Zarządzająca RPO WM przyznała dofinansowanie w wysokości 2 800 000,00 zł Udział własny beneficjenta wynosi 42 900,00 zł. Czas realizacji projektu:1 stycznia 2014 r. – 30 września 2020 r.

Czytaj więcej: Ograniczenie niskiej emisji w gminie Zielonki’’ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego...

oze4

jakosc powietrza BDB2

 

deklaracja

podmioty odbierajace odpady komunalne LOGO

szambo

edukacja ekologiczna

badzmy razem

baner www monitoring powiatrza

wfosigw3

Statystyki

Odsłon artykułów:
416550