OSTATNI ROK NA WYMIANĘ BEZKLASOWYCH KOTŁÓW NA PALIWO STAŁE !

Przed nami ostatnia wiosna i lato przed wejściem w życie przepisów uchwały antysmogowej. Gminy Metropolii Krakowskiej wciąż dysponują środkami na wymianę bezklasowych pieców. Ekodoracy z projektu EKO TEAM pomogą uporać się z niezbędnymi formalnościami przy uzyskaniu i rozliczeniu dotacji. Zachęcamy mieszkańców którzy ogrzewają domy kotłami starego typu do  kontaktu z ekodoradcą. Każdy wymieniony kopciuch pozwoli nam oddychać lepszym powietrzem. Bądźmy razem w walce o czyste powietrze!

Kontakt do ekodoradców:

Grzegorz Pikul – Główny Ekodoradca

mail: grzegorz.pikul@zielonki.pl ; tel. 12 285 08 50 w.315

Adrian Baran – Ekodoradca

mail: adrian.baran@zielonki.pl ; tel. 12 285 08 50 w. 310

Ekodoradcy z EKO TEAM są do dyspozycji mieszkańców i przyjmują punkcie konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze, który znajduje się na parkingu przy Urzędzie Gminy w segmencie sklepików przy ul. Krakowskie Przedmieście 116A/3

Ze względu na mobilny charakter pracy Ekodoradcy prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania, poniżej numery kontaktowe oraz adres poczty elektronicznej.

Ekodoradcy w ramach swojej aktywności pomagają zainteresowanym mieszkańcom w pozyskaniu dotacji na:

  • wymianę kotłów i pieców na paliwo stałe,
  • instalację odnawialnych źródeł energii,
  • termomodernizację budynku lub jego części,

Doradztwo w zakresie programów :

  • Czyste powietrze” realizowanego przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowującego działania związane z wymianą nieefektywnych źródeł ogrzewania, termomodernizacją budynków oraz montażem instalacji fotowoltaicznej;
    Szczegółowe informacje dotyczące programu Czyste Powietrze oraz portalu beneficjenta dostępne są na stronie:  https://portal.wfos.krakow.pl/

Infolinia Programu Czyste Powietrze pod numerem tel: 12 422 94 90 wew

  • Programu „Ograniczanie niskiej emisji w gminie Zielonki” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, zakładającego wymianę palenisk opalanych paliwem stałym na gazowe (max kwota dotacji 5 000 zł na zakup pieca i 2 000 zł na instalację)

Szczegółowe informacje dotyczące programu https://eko.zielonki.pl/zit

Przypominamy, że w Małopolsce obowiązuje uchwała antysmogowa, obowiązuje więc całkowity zakaz ogrzewania domów mułami, flotami węglowymi i węglem, który zawiera powyżej 15 proc. drobnego ziarna, jak też drewnem sezonowanym krócej niż dwa lata. Do końca 2022 roku wszystkie bezklasowe piece na węgiel oraz pierwszej i drugiej klasy muszą zostać wymienione.

Usługi Rozwoju Projektu są współfinansowane ze środków instrumentu ELENA w ramach Programu Horyzont 2020.

Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony internetowej ponoszą jej autorzy. Niekoniecznie zawiera ona opinię Unii Europejskiej. Ani Europejski Bank Inwestycyjny, ani Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zawartych w niej informacji.