Co mogę zrobić z szkłem okiennym, zbitym lustrem, czy talerzem ?

Gdzie wyrzucać porcelanę ?

Porcelana nie jest już w tej chwili tak popularna jak była w przeszłości. Nadal jednak wiele osób się w niej lubuje. Zdarza się, jednak że podczas porządków stłuczeniu ulegnie któryś z jej przedstawicieli. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest wyrzucenie pozostałości do pojemnika na odpady zmieszane. Przypominamy, że kosz ten powinien mieć kolor czarny.

Gdzie wyrzucać lustro ?

Z góry uprzedzamy, że w kanon kwestii związanych z odpadami nie wpisuje się przesąd o tym, że za rozbicie lustra, grozi 7 lat nieszczęść. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest jednak otrzymanie ostrzeżenia o braku segregacji, jeśli chcielibyśmy wrzucić pęknięte lustro do zbiorników na szkło. Jedynym właściwym  miejscem jego przeznaczenia są bowiem pojemniki na odpady zmieszane.

Gdzie wyrzucać rozbite szkło opakowaniowe ?

Rozbite szkło może pojawić się przy wielu okazjach. Rozbite szkło opakowaniowe należy wyrzucić do worka zielonego . Podobnie należy postąpić z butelkami po sokach, mleku czy innych cieczach służących konsumpcji.

Gdzie wyrzucać szkło okienne ?

Wyburzenie szklarni, wymiana okien czy innych pomieszczeń, które były przeszklone jest kłopotliwa ze względu na dylematy odpadowe. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że wiele osób nie ma pojęcia co zrobić ze szkłem, które powstaje przy tej okazji. Interpretacje związane z jego zagospodarowaniem są przeróżne. Duża cześć osób chce wytłuczone szkło gromadzić ze szkłem opakowaniowym, co jest oczywistym błędem. Szyby różnią się swoimi właściwościami fizycznymi od butelek i w masie odpadów stanowią zanieczyszczenie. Taki zabieg może się więc zakończyć przykrymi konsekwencjami i sprawić, że jeszcze raz będziecie musieli Państwo przebrać śmieci. Najlepszym sposobem na pozbycie się szkła okiennego jest  zamówienie odpowiedniego kontenera w firmie wywozowej lub w ostateczności wyrzucenie go do pojemnika na odpady zmieszane.