Referat Niskiej Emisji i Odpadów Urzędu Gminy Zielonki nawiązał współpracę z twórcami aplikacji „Moje Odpady”. Pobierając aplikację z „Google Play” (w przypadku telefonów z oprogramowaniem Android) lub „App Store” (w przypadku oprogramowania IOS) możemy w prosty sposób uzyskać dostęp do harmonogramów odbioru odpadów. Po instalacji wystarczy wskazać miejscowość, a w przypadku Węgrzc, Zielonek i Bibic także ulicę, na której mieszkamy.

Aplikacja pozwala również na umieszczanie darmowych ogłoszeń lokalnych, kontakt z Urzędem Gminy, sprawdzenie zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz uzyskanie informacji o lokalizacji punktów  PSZOK-ów (Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Przy okazji wiosennych porządków szczególnie zachęcamy, aby w duchu „zero waste”, skorzystać z opcji darmowych lokalnych ogłoszeń i oddać rzeczy, którym inni mogą dać nowe życie.

To kolejna aplikacja, po aplikacji BLISKO oraz mObywatel, które warto zainstalować na naszych urządzeniach mobilnych i aktywnie z nich korzystać.